BLOG

V poslední době se více a více setkáváme se stavebními firmami, jež řeší nedostatek kvalifikovaných dělníků. S ohledem, že většina z nich poptává ukrajinskou národnost, tak aby mohli zažádat o zaměstnaneckou kartu a získali termín v příslušném vízovém centru, tak musí být zaměstnavatel v ČR zařazen do vládního programu.

Rádi bychom se s Vámi podělili o aktuální praktické informace, se kterými se setkáváme v rámci jednání se společnostmi ve věci zajištění víz pro jejich pracovníky.
Většinou se nás totiž ptají na následující otázky, které se snažím evidovat za účelem, aby docházelo k méně častějším chybám v oblasti imigrační politiky, a tak si dovoluji se s Vámi o...

Pověra říká, že pokud se zvládnete celý Štědrý den postit, uvidíte večer zlaté prasátko.Jenže co je lepší než zlato? Jídlo! Kdo by nemiloval blížící se oslavu zimy a možnost dát si něco dobrého (a vánočního) k snědku! V tomto článku jsme vybrali několik tradičních jídel, která se řadí mezi českou vánoční klasiku a rozhodně stojí za vyzkoušení.

I když je Česko převážně ateistickou zemí, vánoční tradice zůstávají obyvatelům velmi blízké. Zvlášť malé děti se na zimní čas opravdu těší, protože dostávají mnoho dárků a domácnost je plná cukroví a dobrot.

Občané Spojeného království cestující do České republiky po 31. prosinci 2020 budou spadat do kategorie občanů třetích zemí. Při pobytu na území ČR delším než 90 dnů budou muset občané Spojeného království požádat o dlouhodobé vízum nebo dlouhodobý pobyt na zastupitelském úřadu ČR. Česká republika začne od 1. ledna 2021 přijímat žádosti o nárok na...

Provozujete vozidlo v ČR déle než 185 dní? Potřebujete registraci auta v ČR? Je to opravdu velmi snadný proces. V tomto článku vám sdělíme všechny potřebné dokumenty a kroky. Budete tedy vědět, jak bez překážek přihlásit své vozidlo v České republice.

Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo od 4. května 2021 nové opatření, kterým se mění staré rozhodnutí týkající se cestování občanů ze zemí s extrémním nebo nízkým rizikem nákazy.